Zaproszenia ślubne dopasowane do stylu wesela — jakie wybrać?

zaproszenia-slubne-02-scaled.jpg

Skoro data i miejsce wymarzonego ślubu zostały wybrane, nadszedł czas, aby najbliżsi zaznaczyli ten wielki dzień w kalendarzu! Zaproszenia ślubne są zwiastunem tego, co czeka gości w tym wyjątkowym dniu, dlatego warto wybrać projekt, który doskonale odzwierciedli styl wesela. Łapcie nasze inspiracje! 

Klasyczne zaproszenia ślubne, czyli wesele z tradycją

Delikatność, ponadczasowość, minimalizm i szyk to przepis na tradycyjne wesele. Zaproszenia ślubne w klasycznym stylu wyróżniają się delikatnymi zdobieniami oraz wzorami, które dodają im eleganckiego charakteru. Kremowe lub białe tło w połączeniu z czcionkami w srebrnym czy złotym kolorze zachwycą swoim szykiem niejednego gościa, a dodatkowo doskonale wpiszą się w pozostałe dekoracje ślubne. 

Klasyczne zaproszenia można również łatwo wzbogacić – wystarczy dodać wstążkę w kolorze motywu przewodniego lub koronkę. 

Zaproszenia ślubne czarno-złote, czyli uroczystość w stylu Wielkiego Gatsby’ego

Czarny kolor na ślubie? Jeszcze kilka lat temu budziłoby to wiele negatywnych emocji, jednak dzisiaj nikogo to nie dziwi. 

Nieśmiertelne połączenie czerni i złota będzie idealnym wyborem dla par, którym marzy się huczna zabawa w stylu Wielkiego Gatsby’ego. Te eleganckie zaproszenia ślubne przywołują na myśl luksus, elegancję i lata 20. oraz 30. XX wieku. 

Zaproszenia w stylu art déco charakteryzują się tym, że z reguły są jednokartkowe. Tło stanowi czerń, a pozostałe elementy – wzornictwo i litery – utrzymane są w złotym kolorze oraz pokryte błyszczącą, złotą folią.

Zaproszenia ślubne czarno-złote

Nowoczesne zaproszenia ślubne, czyli efekt „wow” 

Zależy wam na projekcie, który wzruszy najbliższych i zapadnie im w pamięć? W takim przypadku warto rozważyć zaproszenia ślubne ze zdjęciem, które nierzadko wyrażają najpiękniejsze emocje lepiej niż jakikolwiek napis. 

Na początku wybierzcie zdjęcie. Profesjonalny grafik potrafi wykorzystać każdą fotkę, nawet selfie, jednak najlepszym pomysłem będzie zdjęcie z sesji narzeczeńskiej. Nic lepiej nie odda łączącej was miłości niż ten moment uchwycony na fotografii – zakochane spojrzenie, uśmiechy, czułość zatrzymane na zdjęciu będą waszą wizytówką i zaproszeniem do uczestnictwa w ważnej dla was chwili. Dodatkowo jest to świetna okazja, by oswoić się z obiektywem aparatu, nie wspominając o tym, że ta pamiątka zostanie z wami na zawsze! Projekt takich zaproszeń możesz zrealizować m.in. w sklepie internetowym artMA

Rustykalne zaproszenia ślubne, czyli wesele w zgodzie z naturą

Planujecie wesele, które ideą oraz formą stanowczo odbiega od tradycyjnej wersji? Kryształowe żyrandole zamieniacie na bujną roślinność, naturalne materiały i przestarzałe dekoracje drewniane? Dobrze jest wprowadzić gości w ten wyjątkowy klimat weselny – idealnie posłużą ku temu zaproszenia na ślub w stylu rustykalnym. Szarobrązowy ekologiczny papier pochodzący w 100% z recyklingu w połączeniu z napisem kaligraficznym z pewnością odda motyw przewodni wesela, jakim jest styl rustykalny. Dodatkowo na takim zaproszeniu mogą pojawić się motywy roślinne; polne kwiaty, łąki – najlepiej ręcznie malowane. Pamiętajcie, by pozostała część papeterii ślubnej tworzyła spójną całość.

Rustykalne zaproszenia ze zdjęciem

Tekst na zaproszenie ślubne

Idealne zaproszenia ślubne powinny przykuwać uwagę nie tylko atrakcyjnym designem, ale również treścią. Jak wypisać zaproszenia ślubne? W Internecie jest pełno gotowych szablonów, których można śmiało użyć. To, czy treść będzie zabawna i lekka, czy może podniosła i wyważona, zależy wyłącznie od waszych preferencji i charakteru wesela. Istnieją jednak obowiązkowe pozycje, takie jak: 

  • kto zaprasza? Napisane w 3 os. l.m. i formie bezokolicznikowej; 
  • kto jest zapraszany? Pamiętajcie, że zaczyna się od personaliów kobiety; 
  • na co zapraszacie? Niektóre pary zapraszają część osób wyłącznie na mszę w kościele; 
  • miejsce i czas;
  • RSVP („Repondez s’il vous plaît”), czyli prośba o potwierdzenie uczestnictwa w wydarzeniu. 

Dodatkowo warto poinformować gości o ewentualnym noclegu, by mogli zaplanować noc. Jeśli nie macie w planach bezpłatnych pokoi dla zaproszonych osób, najlepiej określić ich koszt w zaproszeniu. 

Dodaj komentarz

scroll to top