Dieta na zamówienie – catering czy dietetyk?

dieta.jpg

Masz w planach zrzucić nadmiar kilogramów? Zależy Ci na tym, aby prowadzić zdrowszą dietę, ale nie masz czasu na gotowanie? Pomyśl o skorzystaniu z usług dietetycznych i zamów dla siebie dietę skrojoną na miarę. Jak można ją uzyskać? Sprawdziliśmy dostępne opcje.

Dlaczego warto skorzystać z indywidualnej diety?

Dietą nazywa się ogólny sposób żywienia, dlatego dieta może być albo zdrowa, albo niezdrowa. Oczywiście, im dieta będzie zdrowsza, tym lepiej, ponieważ to, co jemy, wpływa na kondycję całego organizmu.

Nie zawsze jednak przyszykowanie zdrowej diety we własnym zakresie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Nie każdy z nas dysponuje odpowiednią wiedzą lub nie ma czasu, by ją zdobyć. Ponadto wśród tak wielu produktów spożywczych znalezienie tych odpowiednich, a następnie przyrządzenie z nich zbilansowanych posiłków jest bardzo czasochłonne.

Właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju usługi dietetyczne, w ramach których można otrzymać indywidualną dietę dopasowaną do swojego BMI, trybu życia, stanu zdrowia oraz preferencji.

Jak zamówić indywidualną dietę?

Dietę indywidualną można zamówić na dwa sposoby, a mianowicie poprzez firmy cateringowe oferujące tzw. dietę pudełkową, czyli catering dietetyczny, a także poprzez wizytę u dietetyka. Co wybrać?

Catering dietetyczny

Dieta pudełkowa, czyli catering dietetyczny z pewnością jest łatwiejszą opcją, ponieważ dzięki niemu można zamówić nie tylko dopasowaną do swoich potrzeb dietę, ale również przygotowane zgodnie z nią posiłki.

Firmy cateringowe oferują swoim klientom dostęp do szerokiej gamy programów dietetycznych, które różnią się pomiędzy sobą rodzajami produktów, proporcjami składników odżywczych, kalorycznością. Są one także opracowane specjalnie z myślą o osobach z określonymi chorobami, alergiami.

Minusem takiej opcji jest spora cena, ponieważ za jeden dzień diety pudełkowej trzeba zapłacić nawet około 60-80 złotych.

Wizyta u dietetyka

Druga opcja to dobry dietetyk, który przygotuj dietę na indywidualne zamówienie, uwzględniając przy tym szereg czynników. Program dietetyczny jest wtedy bardziej dopasowany do potrzeb klienta, a także tańszy niż dieta pudełkowa.

Obecnie z usług dietetyków można skorzystać nie tylko w punktach stacjonarnych, ale również konsultacje dostępne są online. Można zatem zamówić przygotowanie indywidualnej diety bez wychodzenia z domu i otrzymać gotowy program już w kilka dni.

Dodaj komentarz

scroll to top