Giełda Binance – co musisz wiedzieć o największej giełdzie kryptowalut?

gielda-biance.jpg

Binance to największa i najpopularniejsza giełda kryptowalutowa na świecie. Została założona w Chinach w połowie 2017 roku. Tempo, w jakim giełda Binance zdominowało rynek kryptowalutowy jest imponujące. Miliony użytkowników z całego świata korzystają z tej platformy w celu kupna oraz sprzedaży kryptowalut. To także wygodny portfel przeglądarkowy i mobilny oraz szereg innowacyjnych usług finansowych rozwijanych w technologii Blockchain. Co warto wiedzieć na temat giełdy Binance?

Największa giełda walut cyfrowych na świecie

Współczynnikiem informującym nas o wielkości giełdy jest wolumen. To dobowa suma wszystkich transakcji zawartych w obrębie giełdy. Giełda Binance może pochwalić się wolumenem dobowym na poziomie kilkunastu miliardów dolarów! Przez długi okres czasu, żadna inna giełda nie potrafiła się nawet zbliżyć do tej granicy. Obecnie, godnym konkurentem dla giełdy Binance jest Huobi.

Giełda Binance obsługuje miliony klientów z całego świata i posiada w swojej ofercie aż 400 różnych kryptowalut! Platforma posiada własny token użytkowy, portfel, kartę płatniczą, a obecnie rozwija Binance DEX, czyli zdecentralizowaną wersję giełdy. To imponujący projekt, który w przeciągu kilku lat zdominował rynek i znacznie przewyższył giełdy istniejące dwa razy dłużej.

Jakie kryptowaluty obsługuje giełda Binance?

Duże wrażenie robi lista kryptowalut obsługiwanych przez giełdę Binance. Lista zawiera aż 400 różnorodnych tokenów do wyboru! Transakcje można oczywiście zawierać w parach kryptowalutowych, np. sprzedając Bitcoina za Ethereum lub odwrotnie. Giełda obsługuje także waluty fiducjarne, np. dolara amerykańskiego, dzięki czemu, osoby, które nie mają jeszcze żadnych kryptowalut, mogą tu łatwo dokonać pierwszej transakcji. Lista obsługiwanych kryptowalut jest stale rozwijana, a wpływ mają na to sami użytkownicy, którzy mogą głosować na to, jaki token zostanie dołączony w najbliższej przyszłości.

Jakie możliwości oferuje nam giełda Binance?

To bardzo nowoczesna i prosta w obsłudze platforma inwestycyjna, za pośrednictwem której można kupować oraz sprzedawać kryptowaluty. Dostępne są szybkie transakcje Market, w których platforma automatycznie wybierze najlepszą ofertę, a także transakcje oczekujące, w których to użytkownik określa, po jakiej cenie chce kupić lub sprzedać waluty cyfrowe. Wówczas, gdy na giełdę wpłynie oferta spełniająca te kryteria, transakcja zostanie zrealizowana.

Giełda Binance rozwija również szereg innych inicjatyw: możliwość inwestowania w nowe projekty, platformę dla deweloperów, kartę płatniczą VISA przypiętą do portfela kryptowalutowego, a także zdecentralizowaną giełdę, na której nie będzie konieczności weryfikowania tożsamości. Giełda Binance to niekwestionowany lider w branży, choć trzeba przyznać, że jest kilka innych giełd, które starają się dzielnie dotrzymać kroku liderowi. Jeszcze rok temu żadna platforma nie potrafiła zbliżyć się do imponujących wyników Binance.

Prowizje i opłaty na giełdzie Binance

Jednym z powodów, dla których giełda Binance cieszy się tak ogromną popularnością są niskie prowizje oraz opłaty transakcyjne. Standardowo, jest to 0,1% dla sprzedawców oraz kupców. Binance proponuje jednak rozbudowany program lojalnościowy. Za polecenia i posiadanie tokenów Binance można obniżyć podstawową prowizję do poziomu 0,06%. Kolejnym czynnikiem jest wysokość obrotu na giełdzie. Osoby, które osiągną określony pułap, mogą stopniowo obniżać prowizję, aż do poziomu 0,02%. Niewielkie prowizje są pobierane także przy wpłatach i wypłatach. Głównie są to opłaty dla górników lub delegatów, którzy dostarczają moc obliczeniową do konkretnych sieci blockchain.

Rejestracja na giełdzie kryptowalutowej Binance

Binance należy do grona anonimowych giełd kryptowalutowych, co oznacza, że użytkownik ma obowiązek zweryfikować swoją tożsamość w ramach procedury KYC. W tym celu należy po rejestracji załączyć skan lub zdjęcie dokumentu tożsamości, a także dokument, który potwierdza aktualne miejsce zamieszkania, np. wyciąg z konta bankowego z ostatnich trzech miesięcy. Dopiero gdy nasze konto zostanie zweryfikowane, uzyskamy możliwość korzystania z funkcji platformy. Giełda Binance pracuje jednak nad stworzeniem platformy DEX, a zatem zdecentralizowanej giełdy, na której nie będzie obowiązku weryfikowania swoich danych osobowych.

Binance Coin (BNB) – kryptowaluta giełdy Binance

Giełdzie udało się również stworzyć świetnie prosperującą kryptowalutę. Jest nią Binance Coin (BNB). Początkowo był to token użytkowy związany z działaniem giełdy. Obecnie, jest to pełnoprawny środek płatniczy. Co więcej, osoby posiadające na swoim koncie tokeny BNB mogą obniżać prowizje transakcyjne. Tokeny można otrzymywać jako wynagrodzenie za polecenie giełdy innym osobom.

Opinie na temat giełdy Binance

W sieci możemy spotkać się z licznymi opiniami pod adresem giełdy kryptowalut Binance. Zdaniem wielu klientów, jest to niekwestionowanie najlepsza i największa giełda oferująca szereg udogodnień oraz nowoczesnych funkcji ułatwiających handel oraz inwestowanie. Binance może pochwalić się także bardzo pozytywnymi opiniami pod kątem zabezpieczeń. W roku 2019 było głośno o domniemanym wycieku danych osobowych klientów, jednak nie pojawiły się na to żadne dowody, natomiast giełda szybko zareagowała na te doniesienia, gwarantując, że dane osobowe klientów są w stu procentach bezpieczne. Pozytywne opinie potwierdzają, że to miejsce, któremu możemy zaufać. Przeczytaj opinie o Binance na blogu KryptoPan.

Giełda Binance – dlaczego warto z niej korzystać?

Niezwykle bogaty wybór kryptowalut, niskie prowizje transakcyjne, program lojalnościowy, a także szereg udogodnień i nowoczesnych funkcji – to wszystko sprawia, że kupowanie i sprzedawanie walut cyfrowych na giełdzie Binance jest bardzo opłacalne. Platforma nieprzypadkowo w krótkim czasie zbudowała dużą popularność i stała się największą giełdą kryptowalut na świecie. Renomę Binance potwierdzają także pozytywne opinie ze strony klientów. Giełda Binance to dobry wybór dla osób, które planują zakup walut cyfrowych lub cykliczne inwestowanie w popularne kryptowaluty.

Dodaj komentarz

scroll to top