Jak zadbać o meble tapicerowane, aby zachować ich doskonały wygląd na dłużej?

czyszczenie-tapicerki-18.jpg

Meble tapicerowane to niezbędne wyposażenie każdego salonu. Dbają o głęboki wypoczynek, a także stanowią wizytówkę naszego domu. Dlatego też, niezwykle istotne jest to, aby zachować je w nienagannym stanie. Bardzo pomocne okaże się pranie tapicerki meblowej realizowane przez doświadczonych specjalistów. Z pomocą nowoczesnego sprzętu oraz specjalistycznych detergentów można uzyskać dużo lepsze efekty, niż przy samodzielnym czyszczeniu. Jednocześnie, to sprawdzony sposób, aby zagwarantować tapicerce dłuższą żywotność i trwałość.

Na czym polega profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej?

Jest to usługa realizowana bezpośrednio w domu klienta, dzięki czemu, nie zachodzi konieczność czasochłonnego i kosztownego transportowania mebli. Obecnie, w każdym dużym mieście, takim jak Warszawa, można skorzystać z usług firm sprzątających. Wystarczy umówić się na dogodny termin. Fachowiec zapozna się z rodzajem tapicerki i wybierze optymalną metodę czyszczenia. Przed rozpoczęciem prac zadba o należyte zabezpieczenie posadzki.

Najbardziej powszechne jest pranie tapicerki metodą ekstrakcyjną. W tym celu używa się odkurzaczy piorących lub ekstraktorów ciśnieniowych. Pomocne okazują się także szorowarki, które można użyć do trwałych materiałów. Z pomocą takiego urządzenia można także przeprowadzić pranie wykładzin. Usługa nie zajmuje wiele czasu i nie nastręcza domownikom dodatkowych problemów. Jednocześnie, jest w stu procentach bezpieczna zarówno dla nas, jak i dla naszych mebli.

Poszczególne etapy prania narożników i kanap

Czyszczenie mebli tapicerowanych jest realizowane z należytą starannością i dokładnością. Przebieg tej usługi możemy podzielić na kilka etapów. Oto one:

  1. Przygotowanie mebli – fachowiec zapozna się z rodzajem tapicerki, dobierze odpowiednią metodę, wygospodaruje miejsce i zabezpieczy posadzkę.
  2. Odkurzanie – przed rozpoczęciem czyszczenia, tapicerka jest bardzo dokładnie odkurzana. W ten sposób usunięte zostaną wszelkie okruszki, włosy, sierść zwierząt domowych oraz kurz.
  3. Pranie tapicerki – w zależności od wybranej metody, rozprowadzany jest odpowiedni środek, który zmiękcza i rozpuszcza zabrudzenia. Następnie, jest on odciągany z pomocą odkurzacza lub ekstraktora wraz z brudem. Tapicerka jest także wstępnie przepłukiwana.
  4. Usuwanie uporczywych plam – jeśli na tapicerce pozostały zabrudzenia, których nie udało się usunąć w poprzednim etapie, fachowiec wykorzysta specjalne odplamiacze punktowe.

I to wszystko. Cztery proste kroki wystarczą do uzyskania nienagannej czystości mebli. Teraz wystarczy zapłacić za przeprowadzoną usługę i uzbroić się w chwilę cierpliwości. Zanim będziemy mogli skorzystać z odświeżonych i pachnących mebli, należy odczekać kilka godzin, aż materiał wyschnie.

Co zyskujesz decydując się na pranie tapicerki?

Usługa specjalistycznego czyszczenia tapicerki meblowej cieszy się coraz większą popularnością i jest chętnie wybierana przez mieszkańców Warszawy. Wszystko za sprawą imponujących efektów oraz wielu korzyści, które oferuje fachowo wykonana usługa. Oto główne zalety:

  • Meble stają się idealnie czyste i pachnące, dzięki czemu, korzystnie wpływają na poziom wypoczynku i poprawiają nasze samopoczucie.
  • Czyszczenie kanap i narożników pozwala skutecznie wyeliminować niebezpieczne drobnoustroje, takie jak roztocza i bakterie, co ma duży wpływ na higienę w pomieszczeniu.
  • Usługa gwarantuje większą żywotność mebli tapicerowanych i zapobiega blaknięciu oraz płowieniu materiału. Tworzy się także powłoka, która zabezpiecza przed wchłanianiem zanieczyszczeń.
  • Wykorzystywane detergenty są całkowicie bezpieczne dla domowników oraz zwierząt domowych. Usługa jest szczególnie przyjazna wszystkim osobom zmagającym się z alergią.
  • Pranie narożników nie zajmuje wiele czasu i nie nastręcza dodatkowych problemów, dodatkowo, nie musimy obawiać się wysokich kosztów.
  • Podczas wizyty można poznać sposoby bezpiecznej pielęgnacji mebli tapicerowanych, co pozwoli na samodzielne odświeżenie tapicerki w odstępach między profesjonalnym praniem.

Długotrwałe rezultaty w połączeniu z przystępnymi cenami sprawiają, że coraz większa liczba osób decyduje się na skorzystanie z usług fachowców. Możemy się spodziewać, że w nadchodzących latach, czyszczenie tapicerki meblowej będzie coraz popularniejsze.

Jak często należy czyścić meble tapicerowane?

Optymalne rezultaty zagwarantuje nam czyszczenie tapicerki meblowej raz do roku. Z usług fachowców najlepiej jest skorzystać w okresie wiosenno-letnim, ponieważ możliwość otwarcia okna wpłynie na krótszy czas schnięcia materiału. W odstępach między kolejnymi praniami można samodzielnie czyścić materiał zgodnie z zaleceniami fachowca. Pranie wykładzin również wystarczy przeprowadzić raz do roku, chyba, że jest ona wyjątkowo intensywnie eksploatowana (np. w pomieszczeniach biurowych), wówczas można czyścić wykładzinę przynajmniej dwa razy do roku.

Profesjonalne pranie wykładziny w domach i biurach

Firmy czyszczące oferują swoim klientom profesjonalne pranie wykładzin biurowych i dywanowych. To kolejna czynność, która ma ogromny wpływ na wysoki poziom higieny w pomieszczeniu. W niepranej wykładzinie zbierają się drobnoustroje, kurz oraz alergeny, które mogą powodować liczne objawy ze strony układu oddechowego, a także wzmagać zmęczenie i zły nastrój. Z tego względu warto wybrać specjalistyczne czyszczenie wykładzin realizowane przez wykwalifikowaną firmę. Procedura jest bardzo podobna do przebiegu prania tapicerki meblowej. Plusem jest możliwość wybrania terminów wieczornych oraz weekendowych, dzięki czemu, czyszczenie wykładzin odbywa się pod nieobecność pracowników.

Ile w Warszawie kosztuje profesjonalne pranie wykładzin i tapicerki?

Wycena usługi jest ustalana indywidualnie, na podstawie ilości oraz zakresu prac. Czynnikami decydującymi są: powierzchnia tapicerki, ilość mebli, a także wybrana metoda. W Warszawie za czyszczenie narożników, kanap, łóżek tapicerowanych, sof oraz innych, dużych mebli, zapłacimy od 120 do 200 złotych. Około kilkudziesięciu złotych kosztuje natomiast pranie foteli, puf oraz krzeseł. Natomiast pranie wykładzin to wydatek rzędu od kilku do kilkunastu złotych za metr kwadratowy, w zależności od rodzaju materiału oraz metody czyszczenia. Nie są to wygórowane ceny, patrząc na to, jak wielu korzyści możemy się spodziewać.

Wybierz nienagannie czyste i pięknie wyglądające meble

Chcesz aby narożnik lub kanapa prezentowały się doskonale nawet po wielu latach od momentu zakupu? W takim razie wybierz profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej realizowane przez wykwalifikowane i dobrze zaopatrzone firmy. Usługa pozwala wyeliminować najbardziej uporczywe zabrudzenia, a także pozbyć się niebezpiecznych drobnoustrojów, co korzystnie wpływa na poziom higieny. Pranie narożników i mebli zapewni przyjemny zapach w domu, a także poprawi nasz nastrój, zapewniając oczekiwany poziom wypoczynku. Dodatkowo, możemy liczyć na długotrwałą ochronę mebli tapicerowanych, co wpłynie korzystnie na ich żywotność oraz wytrzymałość.

Dodaj komentarz

scroll to top