Zabezpiecz swój dom przed zimą

zabezpiecz-dom-przed-zima.jpg

Przygotowanie domu na zimę to coś, czego wielu właścicieli wydaje się zaniedbywać. Po tym, jak Twój dom przetrwał bardzo upalne lato, musisz upewnić się, że jest gotowy na mroźną zimę. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że Twój dom jest gotowy do radzenia sobie ze zmianami żywiołów, zanim wpadniesz w kłopoty zimą. W tym artykule zebraliśmy 4 pomysły na utrzymanie domu w doskonałym stanie podczas nadchodzących chłodniejszych miesięcy.

Sprawdź luki

Podczas bardzo gorącego lata normalne jest, że wokół drzwi i okien pojawiają się pęknięcia i szczeliny. Gorąca pogoda może powodować rozszerzanie się i kurczenie materiałów po ostygnięciu, powodując powstawanie szczelin i pęknięć. Możesz nie zdawać sobie sprawy, ale te szczeliny i pęknięcia powodują ucieczkę powietrza i wlot powietrza do twojego domu.

Kiedy masz wolną chwilę, obejrzyj wszystkie okna i drzwi, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych szczelin lub pęknięć. W miesiącach zimowych będą powodować przeciągi i ucieczkę ciepłego powietrza. W chłodniejszych miesiącach może to naprawdę zwiększyć ilość używanego grzejnika. W lokalnym sklepie z narzędziami można kupić uszczelniacze, które zatrzymają przeciągi i ucieczkę powietrza, gdy jest to najbardziej potrzebne.

Sprawdź swój dach

Twój dach jest pierwszą częścią domu, która bierze na siebie ciężar tego, co rzuca na nas matka natura. Zanim nadejdzie zima, zawsze sprawdź, czy na dachu nie ma pękniętych lub brakujących płytek. Gorące powietrze unosi się, więc pęknięcie lub brak płytek będzie oznaczać, że grzejnik będzie musiał pracować dwukrotnie, aby ogrzać dom.

Zima przynosi również dużo deszczu i wilgoci. Brakujące płytki oznaczają, że Twój dom nie jest chroniony przed zalaniem. Szkody spowodowane przez wodę mogą powodować różnego rodzaju problemy nie tylko na dachu, ale także w pomieszczeniach wewnętrznych i przy pracach elektrycznych. Modern może pomóc w naprawach dachu, których możesz potrzebować. W przypadku Twojego dachu zawsze lepiej jest rozwiązać problem wcześniej niż później.

Wyjdź do ogrodu

Chociaż nie każdy lubi ogrodnictwo, jesień to świetny czas na wyjście na zewnątrz i upewnienie się, że rynny są wolne od zatorów i nisko zwisających gałęzi. W czasie deszczu czyste rynny pomogą odprowadzić wodę z domu i odprowadzić ją do rury spustowej. Jeśli twoje rynny są pełne, zobaczysz, że przepełnią się, co może spowodować uszkodzenie dachu i innych części domu.

Poświęcenie dnia lub dwóch na prawidłowe posprzątanie ogrodu pozwoli Ci zaoszczędzić wiele bólu serca w okresie zimowym.

Sprawdź system ogrzewania

Ogrzewanie nie jest używane przez 6 miesięcy w roku i zawsze należy je sprawdzić przed użyciem. Obejmuje to także klimatyzator, który zapewnia zarówno ciepłe, jak i zimne powietrze. Jeśli masz mały przenośny grzejnik, który był przechowywany przez 6 miesięcy, upewnij się, że dobrze go odkurzył, zanim go włączysz.

Grzejniki i systemy grzewcze należy sprawdzić przed użyciem, jeśli coś jest nie tak, będziesz miał dużo czasu na naprawę systemu przed nadejściem chłodu.

Poświęcenie czasu na dokładne sprawdzenie tych wskazówek, zanim nadejdzie zimna pogoda, pozwoli Ci zaoszczędzić wiele bólu serca i głowy w okresie zimowym.

Dodaj komentarz

scroll to top