Jakie ubranka warto kupić podczas kompletowania wyprawki dla noworodka?

1.jpg

Kompletując wyprawkę dla noworodka, trzeba się zaopatrzyć w zestaw ubrań na każdą okoliczność. Ponieważ małe dzieci są bardzo wrażliwe na wahania temperatur i potrzebują delikatnej odzieży, która zapewni im wygodę oraz komfort, a jednocześnie będzie łatwa do zakładania i ściągania.

Pajacyki i body

Podstawowym ubiorem w pierwszych dniach życia dziecka będą ciepłe i przytulne pajacyki oraz praktyczne body. Niezależnie od pory roku warto zaopatrzyć się zarówno w body z długim, jak i z krótkim rękawem. Pajacyki niemowlęce 56  natomiast świetnie sprawdzą się jako druga warstwa ubrania, dlatego warto wybierać te z długim rękawem i wygodnymi zatrzaskami lub zamkiem, dzięki którym szybko i sprawnie przebierzemy dziecko. Zamawiając pajacyki dla niemowląt oraz body niemowlęce w zaufanym sklepie z dziecięcą odzieżą, należy dokładnie sprawdzić, z jakiego materiału wykonano dane ubranie. Na początek można zamówić po 5 sztuk body z długim i krótkim rękawem oraz 5 sztuk pajacyków, najlepiej w dwóch różnych rozmiarach. Taka ilość powinna wystarczyć na kilka pierwszych dni po przyjeździe ze szpitala. Popularne modele pajacyków i body znaleźć można w profesjonalnych sklepach dla niemowląt, takich jak – abc-bobasa.pl.

Czapeczki, skarpetki, rękawiczki niedrapki i śpioszki

Kolejnym elementem dobrze skompletowanej wyprawki powinny być ciepłe czapeczki, skarpetki, rękawiczki niedrapki oraz specjalne śpioszki dla niemowlaka. Czapeczki przydają się, nawet gdy dziecko urodzi się w lecie, ponieważ na początku małe dzieci łatwo się wyziębiają, dlatego warto zapobiegawczo zakładać im czapeczki. Skarpetki pomogą zagrzać delikatne dziecięce stópki, a rękawiczki niedrapki będą potrzebne, jeśli noworodek zacznie mocno drapać się po buzi. Natomiast śpioszki niemowlęce idealnie sprawdzą się podczas snu, ponieważ są wygodne i cieplutkie oraz szczelnie otulają dziecko, dlatego, nawet gdy niemowlak przypadkowo odkryje się w nocy, to nie będzie mu zimno. Czapeczek nie trzeba kupować dużo, zazwyczaj wystarczą 3 sztuki, można natomiast kupić więcej skarpetek i rękawiczek na przykład ok. 5-7 par, a do tego kilka śpioszków.

Koszulki niemowlęce i śpioszki

Choć koszulki i śpioszki zostają coraz częściej wypierane przez pajacyki niemowlęce, to zdecydowanie warto wyrobić sobie na ich temat własne zdanie. Stanowią one doskonałą ochronę przed zimnem, oraz są komfortowe dla maluszka. Dla wielu rodziców nadal stanowią one jeden z podstawowych filarów wyprawki dla dziecka.

Kupując ubranka dla niemowlaka, nie można też zapomnieć o ich pielęgnacji. Należy zatem zaopatrzyć się w odpowiednie hipoalergiczne proszki i płyny do prania przeznaczone do czyszczenia delikatnych dziecięcych ubranek, które skutecznie chronią skórę dziecka przed powstaniem wysypek i podrażnień.

Dodaj komentarz

scroll to top