Terapia sztuką pomocna w rozwoju Twojego dziecka.

terapia-sztuka-w-rozwoju-dziecka.jpg

Dzieci są prawdziwymi odkrywcami. Przedstawiają oni swoją motywację w uczeniu się i odkrywaniu nowych rzeczy. Z łatwością podziwiając otaczający ich świat, można wprowadzić ich do terapii plastycznej, której częścią jest modelowanie z gliny. Z ich bezgraniczną ciekawością, potencjał dla ich kreatywności jest ogromny. Art-terapia pozwala na odkrycie środków wyrazu dostosowanych do potrzeb dzieci.

Czym jest „arteterapia” i czym różni się od sesji psychologicznych?

Terapeuta plastyk zastosuje metody terapeutyczne, takie jak teatr, malarstwo lub warsztaty ceramiki dziecięcej, aby zachęcić nasze małe blond główki do eksternalizacji swoich problemów i lęków. Twórczość artystyczna będzie przedstawiana jako środek komunikacji. Rzeczywiście, dzięki terapii sztuką dziecko będzie miało okazję uwolnić zakorzenione w nim emocje, obudzić jego kreatywność i rozpocząć pozytywną autotransformację. Można zdecydować się na warsztaty dla rodziców i dzieci, aby pomóc w rozwoju ich relacji. Modelowanie gliny jest jednym z tych cenionych działań.

W przeciwieństwie do psychologa, który używa słów do dialogu z pacjentem, arteterapia wykorzystuje kreatywność dziecka i jego artystyczną zdolność do inicjowania kontaktu. Podczas gdy psychologia będzie działać od strony negatywnej, na przyczyny dyskomfortu dziecka, terapia sztuką skupia się na pozytywnej części doświadczenia dziecka, aby odkryć ukryty ból i cierpienie. Tutaj będziesz miał dostęp do różnych dostępnych warsztatów.

Terapia sztuką z warsztatami plastycznymi, takimi jak modelowanie z gliny.

Medytacje artystyczne stają się coraz bardziej popularne w arteterapii. Poprzez fotografię lub rysunek, lub modelowanie z gliny, dzieci będą tworzyć prawdziwe dzieła sztuki i odkrywać różne doznania. Zazwyczaj terapeuta plastyk korzysta z fotografii, dzięki czemu dziecko ma lepsze postrzeganie siebie i swojego otoczenia. Mogą również wykorzystywać malarstwo do stymulowania swoich zmysłów; kolaż do wydobywania tego, co czują, lub rzeźbienie do tworzenia rzeczy na przykład poprzez modelowanie z gliny.

Sztuka pisania: dla starszych dzieci.

Ta forma terapii plastycznej musi uwzględniać wiek dziecka. Terapeuta sztuki prosi ich o opisanie siebie, tego, jak widzą siebie i czego w sobie lubią, a czego nie lubią, i co chcieliby poprawić.
Możliwe jest również stworzenie bajki, w której dziecko dobrze wybierze swoich bohaterów i jak będzie się rozwijać. Zaletą pisania jest to, że przyciąga uwagę i zachęca do kreatywności, pozwalając dzieciom na uwolnienie się od wszelkich problemów.

Znacząca siła muzyki w „arteterapii”.

Muzyka ma silną moc łączenia się z głębokimi emocjami dzieci. Dlatego może być stosowany w arteterapii. Muzyka i refleksja, na przykład, pozwala dziecku odkryć swoją istotę i rozpoznać problemy. Kompozycje te będą opierać się na kreatywności i pomysłowości dziecka. Będzie więc mógł komponować piosenki, które go przypominają. Terapeuta plastyk może nawet zachęcić dziecko do nauki.

Ale aktywność, którą dziecko będzie najbardziej lubić, to bez wątpienia śpiewanie. Śpiew pozwala na wyrażenie tego, co czujesz. Każdy, kto potrafi grać na danym instrumencie, może z niego skorzystać.

Zalety „arteterapii”.

Terapia sztuką, podobnie jak modelowanie z gliny, pomaga podkreślić dobre samopoczucie dzieci. Jest to unikalna technika dająca możliwość wyrażania siebie bez osądzania, rozwiązywania problemów, a przede wszystkim stawienia czoła ich problemom w zabawny i rozrywkowy sposób.

Zalety medytacji z „arteterapią”.

a. rozwój autonomicznych działań dziecka;
b. rozwój kreatywności poprzez zabawę i zabawę;
c. zyskanie wiary w siebie;
d. wzrost poczucia własnej wartości;
e. zdolność do oswajania własnych emocji w celu lepszego zarządzania swoim codziennym życiem;
f. lepsze zarządzanie stresem.

Dodaj komentarz

scroll to top