5 najlepszych naturalnych olejków dla Twoich włosów

naturalne-olejki-dla-twoich-wlosow.jpg

Naturalne olejki to najlepsza rzecz, jaką można stosować na włosy. Są pełne składników odżywczych, które wzmacniają, naprawiają i kondycjonują zarówno włosy, jak i skórę głowy. Są też naturalne, więc możesz je stosować bez obawy o agresywne chemikalia lub toksyczne dodatki. Ponadto są w pełni konfigurowalne, a każdy z nich dotyczy innego problemu z włosami. Niezależnie od tego, czy masz cienkie i łamliwe włosy, kędzierzawe, czy suchą i swędzącą skórę głowy, zobacz, które oleje powinieneś dodać do swojej rutyny pielęgnacyjnej.

Olej z awokado

Olejek z awokado doskonale radzi sobie z cienkimi włosami, ponieważ jest lekki i bogaty, ma właściwości regenerujące i wzmacniające. Podobnie jak same awokado, olej z awokado składa się z kwasów tłuszczowych, przeciwutleniaczy, witaminy E i białek – wszystkich niezbędnych składników odżywczych dla zdrowych włosów. Cienkie włosy mają tendencję do łatwego łamania się, zwłaszcza gdy są narażone na działanie narzędzi do stylizacji na gorąco, takich jak suszarki i lokówki, więc dodanie olejku, który pomaga naprawić pękanie i wzmocnić łodygę włosa, jest idealne.

Olejek z róży

Olejek z róży to znany naturalny przeciwutleniacz, bogaty w witaminy i minerały. Szybko się wchłania i pomaga naprawić uszkodzenia, przywracając włosom niezbędne lipidy, takie jak ceramidy i składniki bogate w kwasy tłuszczowe. Olejek z róży pomaga zapobiegać przyszłym szkodom, które mogą być spowodowane przez wolne rodniki. Zatrzymuje również wilgoć, nie obciążając włosów ani nie powodując ich przetłuszczenia.

Olej ze słodkich migdałów

Olejek ze słodkich migdałów zawiera duże stężenie protein i witamin A, B, D i E, które pomagają nadać blask słabym włosom. Jest również lekki, dzięki czemu jest doskonałym źródłem ochrony przed pozostawieniem i przedłużonym połyskiem. Ponadto, ponieważ ma właściwości zmiękczające, poprawia miękkość i łatwość układania włosów, nadając im ogólnie zdrowy, bardziej lśniący wygląd.

Olej arganowy

Olejek arganowy to doskonały składnik do codziennej pielęgnacji włosów, ponieważ ma właściwości głęboko odżywiające, które pomagają zmiękczyć włosy i zwalczyć puszenie. Sam olej składa się z kwasów tłuszczowych, witaminy E i przeciwutleniaczy, które nakładane bezpośrednio na skórę głowy odżywiają i wzmacniają włosy. Jest również lekki i może być stosowany na suchych włosach jako środek do stylizacji, nadając włosom subtelny połysk i ujarzmiając pasma.

Olej kokosowy

Olej kokosowy to jeden ze składników, które można stosować od stóp do głów. Ten potężny składnik wzmacnia włosy i zapobiega ich wysuszaniu i łamaniu. Zawiera przeciwutleniacze i składniki odżywcze, takie jak witamina E, witamina K i żelazo, które pomagają zwalczać i zwalczać łupież. Zawiera również właściwości przeciwgrzybicze i przeciwdrobnoustrojowe, które utrzymują skórę głowy i włosy w czystości i ochronie.

Dodaj komentarz

scroll to top