Ile zapłacimy za polską wódkę ziemniaczaną?

wodka.jpg

Wódki ziemniaczane są obecnie wciąż mniej popularnymi propozycjami niż wódki ze zbóż. Warto jednak zwrócić na nie szczególną uwagę, gdyż oferują gładszy, bardziej kremowy i subtelny profil smakowy. Oprócz tego wyróżniają się bardzo wysoką jakością starannie dobranych składników i tradycyjnym procesem produkcji. Ile zapłacimy za wódkę ziemniaczaną pochodzącą z Polski?

Jakie wódki są z ziemniaków?

Dobre wódki ziemniaczane sprawdzą się przy wielu różnych posiłkach

Na jakiej zasadzie powstają te bardzo ciekawe i wysokiej jakości wódki z ziemniaków? Na początku producent stara się o jak najbardziej staranne oczyszczenie składników oraz ich odpowiednie dobranie; najważniejszą bazą będą tutaj wysokiej klasy ziemniaki, które charakteryzują się wysoką zawartością skrobi. Następnie, surowce paruje się i rozkłada do cukrów prostych w procesie zwanym procesem zacierania; chodzi o upłynnienie skrobi.

Co dalej? Następnym zadaniem jest fermentacja za pomocą drożdży, a potem destylacja i rektyfikacja. W końcu dodaje się wodę; w takiej postaci trunek trafia do butelek. Produkcję na terenie Europy regulują dokładnie opisane zasady, które określa rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 110/2008 z dnia 15 stycznia 2008 roku.

Dobre wódki ziemniaczane

Jak rozpoznać dobrą, wysokiej klasy wódkę ziemniaczaną, którą warto umieścić na swojej półce? Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na składniki, a zwłaszcza na najważniejszą bazę — ziemniaki. Do jej produkcji koniecznie muszą być wybrane te wyróżniające się wysoką zawartością skrobi. Jej wysoka zawartość wpływa na wyraźnie słodszy i bardziej kremowy profil smakowy alkoholu, co zapewnia wysoką pijalność destylatu.

Wódka ziemniaczana sprawdzi się doskonale na wszelkiego rodzaju imprezach okolicznościowych, gdzie zbiera się dużo gości. Możemy być wtedy spokojni, że wódka wpisze się w gusta wszystkich zgromadzonych, nawet tych bardziej wybrednych i nieprzepadających za mocnymi trunkami. Ten typ alkoholu świetnie sprawdzi się w sytuacji, kiedy szukamy odpowiedniego kandydata na bazę do drinków. Stosunkowo neutralny profil smakowy to wtedy idealny wybór.

Polskie wódki ziemniaczane

Wódki produkowane w Polsce wyróżnia szczególnie wysoka jakość; warto o tym pamiętać. Ziemniaki z polskich upraw stanowią idealną bazę do tych wódek — pochodzą z pól, na których hodowane są warzywa o wysokiej zawartości skrobi. Wysokiej klasy składniki to klucz jeśli mówimy o uzyskaniu kremowego, łagodnego profilu smakowego, który wpisze się w gusta wszystkich.

Wódki ziemniaczane są coraz częściej spotykane na półkach wielu sklepów. Dobrze jest wspomnieć o wersjach, które pochodzą z regionu wielkopolskiego. Ten słynie z upraw topowej klasy warzyw o wysokiej zawartości skrobi. Sporo użytecznej wiedzy o wódkach ziemniaczanych znajdziesz też na stronie Krest.pl.
Drinki na bazie wódki ziemniaczanej

Cena za wódkę ziemniaczaną

Wódka ziemniaczana wysokiej jakości nie musi być wcale droga; możemy znaleźć takie, które nie nadwyrężą naszego budżetu zbyt mocno. Dobrą wódkę ziemniaczaną jesteśmy w stanie zakupić już w cenie kilkudziesięciu złotych! Wybierając ją, warto jednak zwrócić uwagę na markę i region Polski, z jakiego pochodzi.

Warto wybrać wódkę z ziemniaków, jeśli chcemy przekonać się, że ten typ alkoholu może zaoferować zupełnie inny profil smakowy. To także dobra opcja dla tych, którzy alkohol pijają od święta i nie przepadają za ostrym smakiem wysokoprocentowego trunku. Lubisz drinki? Znalazłeś wręcz idealną wersję do ich komponowania — wódka z ziemniaków to w tym wypadku strzał w dziesiątkę!

Dodaj komentarz

scroll to top